Новини економіки. 26 січня. В якості альтернативи паливними постачанням з Росії Норвегія офіційно розглядає можливість безперебійного постачання до України норвезького газу.

Україні хочуть допомогти у газовому питанні

Про це повідомив експерт Міністерства нафти і енергетики Норвегії Інгмар Сундстрем.

Він зазначив, що в даний час в так званих “енергозапасніках” Норвегії перебувають сотні тисяч кубометрів “блакитного палива”, використовувати яку українська сторона “зможе цілодобово”.

“Якщо наші потенційні партнери з України звернуться за безпосередньою допомогою, ми, безумовно, таку надамо. Експортні ціни на газ, що транспортується з Норвегії, для Києва будуть розраховуватися на максимально пільгових умовах”, – додав Сундстрем.

Єдиною проблемою, за його словами, в даному випадку може стати відсутність ліній прямого “норвезько-українського газопроводу” і відносно високі витрати на доставку енергоносіїв морським і наземним транспортом.

Додамо, що раніше про готовність відправляти газ на Україну в якості альтернативи поставок по “Блакитному потоку” висловили Румунія і Туреччина. Українсько-російські переговори про зниження цін на поставляється Москвою паливо в черговий раз зайшли в глухий кут.

Джерело newsland.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.