Новини світу. 18 січня. Щороку Держдепартамент США публікує доповіді про права людини в інших країнах, причому американці впевнені, що їхня держава підпадає під усі визначення “вільної країни”.

США, прапор
США не така вже і вільна країна

“Але закони і звичаї нашої країни повинні похитнути цю впевненість”, – вважає Джонатан Терлі, професор права суспільних інтересів в Університеті Джорджа Вашингтона.

На його думку, після 11 вересня 2001 року США систематично обмежують громадянські свободи в ім’я зміцнення “держави безпеки”. Нові повноваження силових структур дозволяють вважати США “як мінімум частково авторитарної” країною, пише автор. У США багато спільного з режимами Куби та Китаю: “конституції цих країн нібито гарантують свободи і права, але їхні уряди мають широку свободу не надавати прав, а у громадян мало реальних шляхів для претензій. Та ж сама проблема – з новими законами нашої країни”.

Автор перераховує повноваження влади США, придбані після 11 вересня.

1. “Вбивство громадян США”. Обама, а до нього Буш, претендує на право ліквідувати будь-якого громадянина, що вважається терористом або посібником тероризму.

2. “Арешт на невизначений термін”. Відповідно до закону, підписаного в грудні, підозрюваних в тероризмі утримуватимуть у військових в’язницях. “Президент також має право затримувати на невизначений термін громадян, обвинувачених у тероризмі”, – йдеться в статті професора для The Washington Post. За даними автора, адміністрація США перешкоджає спробам оскаржити ці повноваження у федеральному суді.

3. “Свавілля юстиції”: відтепер президент США вирішує, який суд буде судити громадянина – федеральний суд або військовий трибунал.

4. “Обшуки без ордера”: президент США тепер має право віддавати розпорядження про стеження без видачі належних ордерів, а також змушувати компанії та організації надавати інформацію про фінансове становище, листування та коло спілкування громадян.

5. “Засекречені докази”: на думку автора, влада США часто-густо використовує засекречені докази для арешту громадян, а також на судових процесах. “Влада також змушує суди відхиляти позови до уряду США, просто подаючи заяви, що ці судові справи змусять уряд оприлюднити секретну інформацію і зашкодять національній безпеці”, – пише автор.

6. “Військові злочини”: в 2009 році адміністрація Обами заявила, що не допустить розслідувань щодо працівників ЦРУ, яких підозрюють у застосуванні вотербордінга (катування утопленням). “Це вихолощує не тільки зобов’язання за міжнародними договорами, а й Нюрнберзькі принципи міжнародного права”, – вважає автор.

7. Уряд США став активніше вдаватися до засекреченого Суду у справах нагляду за іноземною розвідкою. У 2011 році Обама продовжив повноваження суду, в тому числі дозволив таємні обшуки громадян, які не належать до виявлених терористичних організаціях.

8. “Імунітет від судових обмежень”: адміністрація Обами успішно домагається імунітету для фірм, які сприяють стеженню за громадянами без належних ордерів.

9. “Постійне стеження за громадянами”: адміністрація Обами відстояла своє право за допомогою GPS-пристроїв стежити за кожним кроком громадян, не запитуючи жодних ордерів або контролю суду.

10. “Екстраординарна видача громадян”: у влади США з’явилося повноваження переводити громадян США і негромадян в іншу країну. “Цю систему засуджують за використання інших країн для тортур”, – пояснив професор.

Джерело inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.