Новини світу. 6 січня. “Морський котик” армії США Кріс Кайл, якого таліби називають “Дияволом з Рамаді”, вважається найефективнішим снайпером Америки.

Кріс Кайл - найефективніший снайпер США

На рахунку Кріса 255 вбивств, з яких 160 офіційно підтверджені Пентагоном. Це робить його найрезультативнішим стрільцем в історії США. Снайпер відслужив в Іраку чотири терміни і нагороджений п’ятьма бронзовими медалями і трьома срібними за відвагу в боротьбі з ворогом та героїзм, пише New York Post.

Кріс Кайл згадує, що вагався лише під час свого першого пострілу, коли ціллю була жінка. Командир снайпера тоді віддав наказ стріляти, снайпер не встиг заперечити, як його шеф ще раз крикнув: “Стріляй”. Кріс вистрілив і жінка пустила з рук гранату. Він встиг ще раз вистрелити, доки граната зірвалася. За словами Кайла, це навчило його більше не вагатися.

“Після першого пострілу всі наступні вдаються легше. Мені непотрібно налаштовувати себе в думках. Я дивлюся в приціл, наводжу “мушку” на ціль і вбиваю до того, як хтось встигне вбити моїх людей”, – розповідає Кріс Кайл в своїй автобіографії “Американський снайпер”.

Вже під час другої битви в місті Фаллуджа снайпер пристрелив 40 ворогів. Водночас найкращий свій постріл Кайл зробив у Садр Сіті в Багдаді, коли на відстані 1940 метрів побачив противника з гранатометом і вбив його одним пострілом.

Колишній снайпер SEAL (елітний підрозділ армії США) згадує, що неодноразово приходилося воювати не в укритті. Під час таких операцій отримував поранення: на нього падала стіна після вибуху, отримував ураження від осколкових гранат.

Самі ж таліби давали за голову “Диявола з Рамаді” 20 тисяч доларів.

“Після такого я відчував, що справді роблю свою роботу і впливаю на війну”, – розповідає снайпер.

До приходу в SEAL Кріс Кайл проживав в Техасі. Там він займався родео, а також полюванням на оленів та фазанів.

Кріс відслужив “морським котиком” 10 років і вирішив піти з війська в 2009 році, щоб “рятувати своє подружжя”. Сьогодні живе в Далласі з дружиною і двома дітьми.

“Я мав достатньо щастя, щоб опинитися в потрібний час у потрібному місці. Щоб мене підтримувала і прикривала група славних хлопців”, – розповів Кріс в інтерв’ю телеканалу Fox News.

“Це був мій обов’язок застрелити ворога і я не шкодую про це. Водночас висловлюю свій жаль для тих, кого не зміг врятувати: морських піхотинців, солдатів, друзів. Я не наївний і не романтизую війну. Найгірші роки мого життя пройшли в SEAL. Проте я можу з чистою совістю постати перед Богом зі словами, що я виконував свою роботу”, – додав він.

Кріс Кайл побив рекорд іншого американського снайпера – сержанта Аделберта Волдрона, який застрелив 109 осіб під час війни у В’єтнамі. Проте йому далеко до фінського снайпера Сімо Хайха, який вбив 542 радянських солдатів під час Другої світової війни, за що отримав прізвисько “Біла смерть”.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.