Новини світу. 19 січня. Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що розміщення Росією ракетних комплексів в Калінінградській області – марна трата фінансових ресурсів, повідомляє Agence France-Presse.

Расмуссен: ми не розглядаємо можливість війни з Росією

“Це нарощування військової потужності, спрямованої проти штучного ворога, ворога, якого не існує”, – заявив Расмуссен, виступаючи перед журналістами в Литві 19 січня.

У зв’язку з цим Расмуссен закликав Росію припинити посилення військової присутності на заході країни, поблизу кордонів країн-членів НАТО.

НАТО в принципі не розглядає можливість якої б то не було агресії проти Росії“, – сказав генсек альянсу. “Я б хотів порекомендувати Росії прийняти нову реальність. Ми не вороги, не противники, ми повинні бути партнерами, і мирне співробітництво буде для нас взаємовигідною”, – додав він.

Президент Литви Даля Грібаускайте, також виступала на прес-конференції, зі свого боку заявила, що дії російської влади негативно позначаються на довірі між НАТО і Росією.

“Ми пропонуємо Росії діалог і сподіваємося, що Росія усвідомлює нову реальність і нові загрози і буде вживати відповідних заходів для захисту від цих загроз”, – заявила Грібаускайте.

У листопаді 2011 року президент Росії Дмитро Медведєв розпорядився ввести в бойовий склад РЛС системи попередження про ракетний напад в Калінінграді в зв’язку з тим, що в переговорах з США щодо системи ПРО не вдається прийти до компромісу. Президент також висловив готовність за необхідності розмістити “сучасні ударні системи озброєнь” на заході і на півдні Росії.

Переговори з питання розміщення системи ПРО США в Європі тривають кілька років і поки не привели до якогось результату. Американці наполягають на тому, що ця система призначена для захисту від ракетної загрози з боку КНДР та Ірану, в той час як Росія побоюється, що вона може становити небезпеку для її безпеки, так як знаходиться поблизу російських кордонів.

Система ПРО повинна почати функціонувати в 2012 році, а повністю її розгортання буде завершено до 2018 року.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.