Новини економіки. 3 січня. Віце-спікер Микола Томенко заявляє, що після новорічних свят парламент може розглянути питання про передачу повноважень з приватизації активів газотранспортної системи Кабміну.

Микола Томенко
Томенко підкреслив, що опозиція робитиме все, щоб не допустити прийняття законопроекту

За словами Томенка, на наступний пленарний тиждень Верховна Рада має намір включити до порядку денного проект закону про те, що “реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств “Нафтогазу”, що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і самої компанії здійснюється за рішенням Кабміну“.

Він нагадав, що Верховна Рада свого часу прийняла рішення про заборону приватизації чи передачі активів газотранспортної системи України, і в чинному законі сказано, що “реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються”.

Томенко нагадав, що зазвичай останній пленарний тиждень сесії після новорічних свят післясвятковий і ніколи не був конфліктним.

Очевидно, саме тому, на його думку, і виник задум у влади розглянути такий принциповий законопроект саме в ці дні.

Томенко підкреслив, що опозиція робитиме все, щоб не допустити його прийняття.

“Це питання національних інтересів і державної незалежності України. І якщо законопроект буде прийнятий, то це ще один крок до відмови від частини державного суверенітету України“, – додав він.

Крім того, Томенко вважає, що тайм-аут в переговорному процесі з Росією щодо газової угоди був узятий з міркування необхідності виконання українською владою вимог російської влади: згоди на реорганізацію і можливу приватизацію української ГТС і НАК “Нафтогаз України”.

“Цілком очевидно, що Росія не йде на підписання угоди, оскільки вона поставила жорстку вимогу: приватизація української ГТС і реорганізація НАК “Нафтогаз України” з контрольним пакетом з боку Росії“, – сказав він.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.