Новини технологій. 3 січня. Відео. Подорож апаратів-близнюків GRAIL-A і GRAIL-B, які стартували до Місяця 10 вересня і пройшли за досить складним «обхідним» маршрутом, завершилася потраплянням на орбіту нашого супутника.

Нинішня навколополярна орбіта зондів має еліптичну форму з висотою від ~ 90 до ~ 8 360 км, а один повний оберт навколо Місяця вони здійснюють приблизно за 11,5 години. Спочатку на таку траєкторію руху перейшов GRAIL-A, який завершив свій маневр першого січня о 00:00 за київським часом. На наступний день о 0:43 за київським часом до нього приєднався GRAIL-B.

Найближчим часом фахівці почнуть зменшувати висоту орбіти GRAIL, поступово приводячи її до кругового вигляду. У березні, коли стартує програма наукових спостережень, апарати рухатимуться на відстані в ~ 55 км від поверхні Місяця і облітатимуть її приблизно за дві години.

Основним завданням місії стане дослідження гравітаційного поля і внутрішньої будови супутника. GRAIL-A і GRAIL-B, що знаходяться на одній орбіті на невеликій відстані один від одного, випробуватимуть дію гравітаційної сили, що змінюється в залежності від рельєфу місцевості, над якою вони пролітають, і від розподілу маси в надрах Місяця. Такі зміни повинні призводити до зміщення GRAIL-A щодо GRAIL-B, а вчені реєструватимуть ці незначні зрушення.

Кожен з зондів також оснащений невеликою камерою MoonKAM, що передає знімки не найвищої якості. Її роботою керуватимуть не співробітники НАСА, а прості школярі, які зможуть вибирати конкретний час і місце зйомки, стежити за виконанням своєї заявки на сайті MoonKAM і переглядати підготовлені відповідно до заявки фотографії місячної поверхні.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.