Новини політики. 2 січня. Звісно, найстрашніші сценарії українсько-російських відносин у найближчому майбутньому малоймовірні: і Володимир Путін досить реалістичний, і сочинська Олімпіа­да 2014 року занадто важлива, щоб жертвувати нею заради евентуальних успіхів.

Росія, Україна
Газова сфера залишиться ключовою

Однак тиск на Київ зростатиме. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Сергій Немирич.

На думку експерта, газова сфера залишиться ключовою, оволодіння українськими активами принципове для «Газпрому». Триватиме економічна експансія в стратегічні галузі української економіки.

«Не факт, що після виборів Єв­разійський союз залишиться ключовим пунктом російського порядку денного, але завдання зв’я­зати Україну формальними документами буде реалізовуватися», — пише автор.

Немирич переконаний, що посилиться політико-інформаційна кампанія, обіграватимуться не тільки питання російської мови і росіян в Україні, а й загальнодемократичний порядок денний.

Українські «проблеми з демократією та правами людини» вкупі з нафтовими грішми залишаться випробуваною зброєю Москви на західному фронті, де вирішуватиметься завдання подальшої ізоляції України від західних країн та їхніх організацій.

Крім того, вважає експерт, Росія активізується в церковному питанні, її присутність стане помітнішою і в Криму, і в Одесі, та й у Києві та на Заході теж. «І останнє, але не за важливістю: і надалі підбиратимуться по-справж­ньому свої політики, на яких Москва зможе покластися», — пише автор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.