Новини світу. 8 січня. Екс-президенту Єгипту загрожує смертний вирок. МЗС Росії просить проявити гуманність. Франція ж вимагає зберегти Мубараку життя, тому що смертна кара неприйнятна в принципі.

Москва просить помилувати Мубарака

У МЗС Росії стурбовані можливим винесенням смертного вироку екс-президентові Єгипту Хосні Мубараку. Дипломати просять нову єгипетську владу проявити гуманність до літньої і важко хворої людини.

Офіційне повідомлення МЗС: «Вважаємо можливим у випадку з Хосні Мубараком врахувати гуманітарні міркування. Адже мова йде про людину дуже похилого віку, якій 83 роки і який, за наявними відомостями, важко хворий».

Офіційна Москва також звертає увагу на те, що Мубарак прийняв у лютому минулого року рішення відмовитися від влади, а це багато в чому дозволило уникнути нових жертв серед безневинних людей.

Мубарака звинувачують у тому, що він наказав відкрити вогонь на поразку по маніфестантам, які виступали за повалення режиму. Прокурор Мустафа Сулейман зажадав за це винести смертний вирок екс-президенту країни.

Крім Росії, за Мубарака заступилися французькі дипломати. Париж завжди виступає проти смертної кари, незалежно від місця і обставин. Це пріоритет в області прав людини.

Джерело НТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.