Новини світу. 11 січня. Росія буде в цивілізованому порядку вирішувати питання з недобором Україною обсягів газу в 2012 році, заявив президент РФ Дмитро Медведєв.

Росія діятиме цивілізовано

Глава “Газпрому” Олексій Міллер на зустрічі з Медведєвим повідомив, що Україна в односторонньому порядку заявила про зниження обсягів закупівлі російського газу з 52 до 27 мільярдів кубометрів. Раніше Міллер говорив, що “Нафтогаз України” зобов’язаний оплачувати “Газпрому” поставки з розрахунку не менше 33 мільярдів кубометрів газу в рік протягом усього терміну дії контракту.

“Ми будемо діяти в цивілізованому порядку”, – сказав Медведєв.

Президент уточнив у голови “Газпрому”, які їхні дії.

“Ми будемо діяти в цивілізованому порядку відповідно до умов діючих контрактів”, – підкреслив Міллер.

У свою чергу, Медведєв заявив, що, в будь-якому випадку, у Росії є надійна контрактна основа “для того, щоб працювати і далі з українськими партнерами, одночасно продовжуючи дискусії щодо майбутнього газового співробітництва”.

Раніше в ході зустрічі з президентом РФ Міллер висловив стурбованість односторонніми заявами України про зниження закупівлі газу цього року.

Україна веде з РФ тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською ГТС. Київ і Москва не виключають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений. Газові переговори повинні поновитися 15 січня.

Парламент України у вівторок вирішив відкласти розгляд законопроекту про реформування нафтогазового комплексу, що передбачає передачу газотранспортної системи країни в оренду, до завершення газових переговорів з РФ.

Прем’єр України Микола Азаров раніше в середу заявив, що 2012 рік стане визначальним для вирішення газового питання з РФ.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.