Новини здоров’я. 11 січня. На відміну від куріння звичайних сигарет, помірне куріння марихуани не призводить до порушення функції легень, вважають вчені зі США, які спостерігали за курцями протягом 20 років.

Травичка не шкідливіша за сигарети

«Тютюн призводить до погіршення дихальної функції, однак низьке або помірне вживання марихуани не має таких наслідків», – заявили автори нової роботи з університету Алабами.

Варто зазначити, що курці марихуани і раніше знаходяться в групі підвищеного ризику розвитку раку легенів.

Безумовно, дим марихуани подразнює легені, викликає кашель і вироблення слизу, а залежність від травички є серйозною проблемою. Однак, так само як і з алкоголем та іншими наркотиками, шкода для тих, хто використовує їх у помірних кількостях, стає менш очевидною.

У дослідженні взяли участь більше 5100 осіб у віці 18-30 років. Кожні кілька років протягом двох десятиліть учасники проходили тестування функції легенів. У результаті виявилося, що тютюн надає на функцію легенів більший вплив, ніж марихуана. При цьому, курці тютюну в середньому викурювали близько 9 сигарет в день, в той час як курці марихуани зазвичай роблять це приблизно три рази на місяць.

Чим частіше людина курить траву, тим вище ризик розвитку проблем з дихальною системою.

Джерело ЗдравоЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.