Новини здоров’я. 26 січня. Маленькі діти здатні розрізняти інтонацію, з якою до них звертається їхня мати, однак навряд чи вони розуміють, що саме вона їм каже, вважають британські вчені.

Для дитини більш важливою є інтонація, з якою до нього звертаються, а не мова.

Як показало дослідження, малюки англомовних матерів однаково реагують на слова матері, вимовлені з однаковою інтонацією на різних мовах. Таким чином, у віці одного року для дитини більш важливою є інтонація, з якою до неї звертаються, а не мова, якою з ним говорять.

«Інтонація – це дуже корисний сигнал, який показує, про що думає людина. У нас немає іншого шляху до думок співрозмовника, крім його мови. При спілкуванні з малюками більш важливим є те, як ми вимовляємо слова, а не їх реальний зміст.

Якщо дитина цікавиться, чи подобається дорослим його малюнок, дуже важливо вимовити «так» з ентузіазмом, інакше юний художник буде розчарований відповіддю», – розповідають вчені.

Навіть лайливі слова можна «замаскувати» від дитини, вимовивши їх особливим тоном.

Деякі батьки, що відчувають себе менш упевнено, ніж інші, можуть стверджувати, що не знають, про що поговорити зі своїм малюком. Як показало це дослідження, їм не слід переживати з приводу сенсу сказаного, проте слід звертати увагу на інтонацію.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.