Новини світу. 11 січня. У Боснії та Герцеговині за підозрою в тероризмі заарештовано 61-річний Бошко Станішлевіч.

Борис Тадич

Як повідомляє 11 січня сербське агентство СРНА, затриманий вже визнав, що планував здійснити теракт під час святкування Дня Республіки Сербської.

Зокрема, повідомляється, що Станішлевіч сховав на території спорткомплексу “Борік” в місті Баня-Лука, де проходили святкові заходи, зброю і боєприпаси. На урочистій церемонії 9 січня були присутні президент Сербії Борис Тадич, глава Сербської православної церкви патріарх Іриней та інші високопоставлені гості.

Зброя та боєприпаси (автомат, патрони, гранати, вибухівка) були виявлені поліцією 8 січня. У вівторок за підозрою в підготовці теракту були заарештований Бошко Станішлевіч, який протягом 20 років працював в спорткомплексі. Про мотиви, якими керувався підозрюваний, не повідомляється.

Відповідно до Дейтонських мирних угод, які поклали кінець громадянської війни, яка тривала в Боснії та Герцеговині з 1992 по 1995 роки, країна є союзом двох територіальних утворень: Республіки Сербської і мусульмано-хорватської Федерації Боснії та Герцеговини, які займають, відповідно, 49 і 51 відсоток території держави.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.