Новини політики. 13 січня. Народний депутат, голова Народного Руху України Борис Тарасюк вважає, що лист державного секретаря США Гілларі Клінтон ув’язненого ідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко свідчить про охолодження відносин між США і України.

США охололи до України

Нещодавно ЗМІ опублікували витяги з листа Гілларі Клінтон до Юлії Тимошенко.

“Очевидно, що звернення держсекретаря США до ув’язненого українського опозиційного лідера подія абсолютно непересічна”, – вважає Тарсюк.

“Як професійний дипломат, я вважаю, що лист держсекретаря США є дуже серйозним меседжем для української влади, зокрема, з наступних причин.

1. Глава зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів Америки звертається до ув’язненого за політичними мотивами, найбільш авторитетного опозиційного політика в Україні. Вперше за 20-ти річну історію України держсекретар США звертає увагу на упереджене ставлення українського правосуддя до лідера опозиції. Це говорить про те, що Сполучені Штати не згодні з політично вмотивованим і вибірковим застосуванням законодавства до лідера опозиції Юлії Тимошенко. Крім того, це свідчить про негативне ставлення Вашингтона до нинішньої української влади.

2. Сполучені Штати розчаровані у реагуванні Президента України, офіційної влади України на попередні звернення Білого дому. Це також свідчить про появу у стосунках між Україною і США дуже серйозної тріщини. Це своєрідне попередження українській владі в контексті українсько-американських взаємин.

3. Офіційний Вашингтон вкотре наголосив, що без зміни ставлення нинішньої української влади до опозиції в цілому і Юлії Тимошенко, зокрема, можна говорити про початок періоду “похолодання” між Україною і США.

Реакцію української влади на цей меседж важко прогнозувати, оскільки логіка її дій є не прогнозованою. Прогнозувати дії нинішньої влади може лише той, хто логічно мислить, чого не можна сказати про нинішню владу. Я вважаю, що те, з якою “послідовністю” українська влада йшла до загострення стосунків з США і Європейським Союзом свідчить лише про одне – про жодні євроінтеграційні плани не йдеться, оскільки головна мета – зведення рахунків з найбільш рейтинговим опозиційним політиком, якого влада боїться. Це затьмарює всі інші, декларовані цілі української влади, в тому числі європейську інтеграцію”, – говорить Танасюк.

За його словами,  можна очікувати замороження стану україно-американських стосунків, їхньої стагнації, допоки українська влада не продемонструє своє бажання і готовність змінити свою недемократичну політику як в державі в цілому, так і в ставленні до опозиції. Крім того, що в США, як і в ЄС слідкуватимуть за ситуацією в Україні і до парламентських виборів чекатимуть на зміни у стосунках. Позиція США, як і ЄС по відношенню до України залежатиме від характеру парламентських виборів, на предмет їх відповідності європейським стандартам відкритості і демократичності.

Сьогодні м’яч на полі української влади і має значення те, як саме влада розіграє цей м’яч. Якщо поведінка влади не зміниться до парламентських виборів, на потеплішання стосунків не варто сподіватися і тільки вибори 2012 року зможуть показати перспективу цих взаємин.

“З минулого досвіду, як це було, приміром у 2004 році, можу зробити висновок, що влада робитиме ставку на фальсифікацію. Якщо так станеться, нас чекають серйозні заморозки у стосунках з Сполученими Штатами Америки, Європейським Союзом, Міжнародним Валютним Фондом і Світовим Банком. Підсумком стане дрейф української влади на Схід, в обійми Москви”, – каже Танасюк.

Джерело Українська правда 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.