Новини здоров’я. 15 січня. Британка померла після того, як лікар спробував видалити їй печінку замість нирки.

Емі Френсіс померла на операційному столі

У липні 2010 року 77-річна Емі Френсіс з Ньюпорта надійшла в Королівську лікарню Гвента для видалення правої нирки, ураженої злоякісним новоутворенням.

Як пізніше розповів консультатнти-уролог Адам Картер, враховуючи вік пацієнтки та наявність супутніх захворювань, втручання планувалося провести ендоскопічно, що й було зроблено.

Хірурги ввели ендоскопічне обладнання через невеликий розріз в паховій області. Оскільки безпосередньо видалення органу, за словами Картера, є найбільш простою частиною операції, він довірив його лікарю-стажисту.

Однак коли жінка-хірург, що стажувалася, почала маніпуляції в області нирки, вона побачила, що в очеревині скупчилася велика кількість рідини і біологічних тканин. Вона заявила, що не впевнена в своїх здібностях, і передала інструменти Картеру.

Кваліфікований хірург захопив те, що вважав ниркою пацієнтки, і різко потягнув, як це робиться при видаленні органу. Анестезіолог негайно повідомив про різке падіння артеріального тиску пацієнтки. Картер відразу зметикував, що захопив частку печінки і пошкодив її, і викликав на допомогу ще двох хірургів. Вони втрьох виконали порожнинну операцію, намагаючись врятувати життя жінки, однак та померла від гострої крововтрати.

Картер припустив, що стажист під час своїх маніпуляцій пошкодила очеревину, і частина печінки, яка в нормі покрита очеревиною з усіх боків, проникла в заочеревинний простір, де знаходяться нирки. Подібність кольору й текстури цих органів і призвели до фатальної помилки.

Судово-медичні експерти, залучені до розслідування цього випадку, прийшли до висновку, що смерть настала в результаті крововтрати, що послідувала за ненавмисним пошкодженням печінки, і хірурги зробили все можливе для порятунку життя пацієнтки.

Її син Алан заявив, що сім’я приймає цей висновок і впевнена у чистоті намірів лікарів під час операції. Вийшовши із залу суду, він додав, що високо цінує чесність Картера, який не став приховувати свою помилку і тим самим захистив репутацію лікарні.

Гвентскі хірурги проаналізували цей випадок і модифікували техніку операцію таким чином, щоб уникнути подібних помилок у майбутньому. З цією розробкою вони ознайомили всіх британських колег.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.