Новини світу. 20 січня. Кубинський дисидент Вілман Вільяр помер у в’язниці на 50-й день свого голодування, оголошеної на знак протесту проти свого ув’язнення.

Правозахисник протягом кількох останніх днів перебував у критичному стані

Прес-секретар Кубинської організації з прав людини та Комісії з національного примирення заявив, що він помер в лікарні у віці 31 року.

Правозахисник протягом кількох останніх днів перебував у критичному стані. Представник Комісії з національного примирення підкреслив, що кубинський уряд несе повну відповідальність за “неминучу смерть” Вільяра.

Дисидент вирішив відмовитися від їжі на знак протесту проти чотирирічного тюремного терміну, до якого кубинський суд засудив його за участь в листопадовій демонстрації в місті Контрамаестре.

Нагадаємо, що 24 грудня 2011р. парламент Куби оголосив про амністію 2,9 тис. ув’язнених. На свободу зможуть вийти навіть деякі із засуджених за антиурядову діяльність. Це рішення було ухвалене у зв’язку з підготовкою до візиту Папи Римського Бенедикта XVI, який відвідає Острів свободи в квітні 2012р.

Амністія щодо громадян Куби поширюватиметься на осіб старше 60 років, хворих, жінок і молодих людей, які вчинили одиничний злочин. На звільнення зможуть сподіватися ті з них, хто провів за гратами вже значну частину призначеного терміну і демонстрував протягом цього часу зразкову поведінку.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.