Новини політики. 5 січня. Народний депутат України Наталія Королевська звернулася з офіційним листом до Президента США Бараку Обамі, в якому просить його підтримати висунення лідера української опозиції Юлію Тимошенко на Нобелівську премію миру 2012 року.

Наталія Королевська
Королевська хоче для Тимошенко Нобелівську премію

«Прошу Вас, як лауреата Нобелівської премії миру, висунути Юлію Тимошенко на Нобелівську премію миру 2012 року «За безкомпромісну боротьбу за політичні та економічні свободи», – йдеться у зверненні Королевської до американського Президента.

На її думку, політичний процес над Тимошенко – це виклик всьому демократичному світовому співтовариству, замах на основоположні принципи прав людини, верховенство права та демократії.

«Від того, як світова спільнота відреагує на цей виклик, залежатиме напрям розвитку суспільно-політичного життя не тільки в Україні, а й у всій Східній Європі на довгі роки вперед», – зазначила народний депутат.

«Весь світ розуміє: Тимошенко – політичний дисидент, яка постраждала за європейські цінності, за європейське майбутнє України, – вважає Королевська. – Її доля є прикладом того, як, не шкодуючи своїх власних сил, здоров’я і життя, людина може боротися за право свого народу жити вільно у процвітаючій демократичній європейській країні. В особі Тимошенко кожен громадянин України отримає Нобелівську премію».

Королевська має намір звернутися за підтримкою і до інших відомих лауреатів Нобелівської премії миру.

Нагадаємо, Президент США Барак Обама в 2009 році був нагороджений Нобелівською премією миру «За екстраординарні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співробітництво між народами».

Згідно з регламентом, право вносити пропозиції на Нобелівську премію миру мають: члени національних парламентів і урядів держав; члени міжнародних судів; ректори університетів, професори суспільних наук, історії, філософії, юриспруденції і теології, директори науково-дослідних інститутів світу та інститутів зовнішньої політики; особи, нагороджені Нобелівською премією миру; члени Ради Нобелівського комітету, які були нагороджені Нобелівською премією миру; діючі та колишні члени Нобелівського комітету; колишні радники, призначені Нобелівським інститутом.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.