Новини світу. 3 січня. Опозиція королівства Свазіленд закликає компанію Coca-Cola підтримувати в країні демократію.

"Кока-Колу" просять допомогти боротися проти режиму Мсваті ІІІ

Народ Свазі, який живе по сусідству з Південною Африкою, є одним з найбідніших у світі. Понад 70% населення з 1 мільйона живе за рахунок сільського господарства, а більше половини живе на 1,25 долари в день.

В країні є завод компанії Coca-Cola, з податків якого живе абсолютний король Мсваті ІІІ. Попри те, що народ бідує, король, який полюбляє розкішні речі, не нарікає на бідність – його маєток оцінюється в 100 мільйонів доларів. Особиста “скарбничка” короля майже дорівнює бюджету країни. Монарх має також 13 жінок і кожного року обирає собі ще одну на спеціальній церемонії серед тисячі голих дівчат.

Захисники прав людини та опозиція засуджують короля за розкрадання коштів і порушення прав людини, пише The Guardian.

Згідно з даними організації Демократична Кампанія Свазіленду (SDC) значну роль в добробуті Мсваті ІІІ відіграє компанія Coca-Cola, яка збудувала в країні завод з виробництва концентратів для своїх напоїв у 1987 році. Відзначається, що 40% ВВП королівства – це податки від Coca-Cola.

За словами опозиціонерів, компанія повинна зрозуміти, що співпрацює з поганою людиною.

“Доходи заводу ніяким чином не допомагають населенню, а король багатішає з кожним днем. Він доїть цю країну і стає все більш багатшим, завдяки чому може утискати опозицію”, – відзначає діячка SDC Марі Да Сілва.

Водночас виробник напоїв відкидає звинувачення опозиції. В компанії відзначають, що не мають можливості проконтролювати, на що саме йдуть податки, які вони платять.

За словами представника Coca-Cola, країни, в яких працює компанія має заводи, мають виключне право самому вирішувати, як використовувати податки, що надходять від діяльності заводів.

“Завдяки Африканському Фонду Кока-Коли, який діє в Свазіленді з 2001 року, мешканці цієї країни мають допомогу в сфері соцзахисту, охорони здоров’я, освіти та доступу до води”, – сказала представник компанії в Центральній Африці Шері Шерені.

Проте опозиціонери заявляють, що концерн повинен знайти спосіб, як направити кошти, які платять в країні до населення і підтримати демократичний рух в Свазіленді.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.