Новини України. 13 січня. У суді над Юрієм Луценком допитують екс-заступника міністра МВС Петра Коляду.

Як насправді отруївся Ющенко?

Нагадаємо, його викликали по епізоду про отруєння екс-президента Віктора Ющенка. Прокуратура звинувачує Луценка в санкціонуванні незаконного стеження за одним з фігурантів справи про отруєння – водієм екс-заступника глави СБУ Валентином Давиденко, який одним з перших допитувався в суді. Обвинуваченими по цьому епізоду також проходять колишні співробітники департаменту карного розшуку МВС Володимир Тарасенко та Олег Павленов.

Коляда повідомив, що не вірив і не вірить в отруєння колишнього глави держави.

«… У так зване отруєння Ющенка я не вірив і не вірю. Треба правильно горілку закушувати – оселедцем та огірками. Мене цього ще в армії вчили», – заявив він.

Даючи вільні пояснення в суді, Коляда зазначив:

«Я закрив постанову про проведення там оперативно-розшукових заходів. Я сказав Тарасенко: ну чим ви там займаєтеся, яке отруєння? Горілку не можна закушувати пловом з баранини, оскільки це призводить ось до таких наслідків», – сказав він.

Коляда також повідомив, що в міністерстві діяв наказ про взаємозамінність членів колегії МВС у разі потреби.

«У наказі було зазначено, що ми з заступником Євдокимовим взаємозамінювалися у разі відсутності одного з нас», – зазначив свідок.

Свідок також заявив, що Тарасенко «повідомив про необхідність продовження оперативно-розшукових дій, оскільки на них тиснула Генпрокуратура».

«Я затвердив цю постанову, хоча ця постанова – наш внутрішній документ. Це міг бути навіть рапорт», – заявив свідок.

Він також додав, що цей документ не є державним актом.

«Пізніше міністр Луценко дав нам команду підготувати законопроект, в якому були б чітко прописані всі деталі проведення оперативно-розшукових дій. Але, на жаль, він не набув чинності, і досі діє недосконалий закон про ОРД. По ньому можна весь карний розшук пересаджати», – зазначив екс-заступник міністра МВС.

На уточнююче питання Луценка, чи є дана постанова про продовження ОРД зловживанням службовим становищем, Коляда зазначив: «Ні. Цей документ – внутрішній, і не є державним актом».

Екс-міністр запитав у свого колишнього підлеглого, чи відомо йому про те, що автомобілями міністрів керували працівники автогосподарства МВС.

«Ні, тільки в мене водій був з автогосподарства. У всіх інших заступників міністра, як і у міністра, водіями були офіцери. Це стало практикою», – зазначив свідок.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.