Новини світу. 11 січня. Російський прем”єр, екс-президент і кандидат у президенти Росії Володимир Путін за час свого перебування при владі створив імперію вартістю 130 млрд доларів.

"Клан" Путіна процвітає у всьоуму

Про це пишуть британська газета The Sunday Times і чеська Lidové noviny. Остання віддала так званому “клану Путіна” перше місце в рейтингу найбагатших сімей світу.

За даними видань, статок російського прем’єра і його рідних перевищує 130 млрд доларів, що на 56 млрд більше активів офіційного лідера рейтингу журналу Forbes мексиканського магната Карлоса Слім Елу – власника комунікаційної індустрії загальною вартістю в 74 млрд доларів.

Окремо зазначається, що компанії, які є власністю “клану” не належать державі, але голос Путіна є вирішальним як в адміністративних, так і у фінансових питаннях.

Видання додають, що Путін протягом усього свого перебування при владі успішно поєднував політичну діяльність із підприємницькою. Він зумів створити фінансову імперію, до управління якою привернув велику частину родичів і друзів. У сімейну справу входять племінники Путіна Михайло Путін і Михайло Шеломов, дружина Володимира Путіна Людмила, його брат Ігор, кожен з яких має безпосереднє відношення до великих фінансових структур (досить згадати хоча б банк “Росія”).

Чеське джерело підкреслює, що всі родичі Путіна процвітають у всьому, що б не зробили.

За словами видань, однією з причин рішення Путіна знов балотуватися в президенти стало його прагнення зберегти контроль над створеною ним імперією, що дозволяє також диктувати свої умови найбільшим ЗМІ, незалежно від того, належать вони державі або приватним особам.

Джерело Новая газета