Новини світу. 7 січня. Китайські ЗМІ розкритикували нову оборонну стратегію США, що передбачає розширення військової присутності країни в Азії.

США стверджують, що мають намір співпрацювати з КНР з питань безпеки в регіоні

На думку одного з китайських видань, США є “головним винуватцем” дестабілізації обстановки в регіоні.

“З тих пір, як в 2009 р. США знову заговорили про необхідність свого “повернення до Азії“, в регіоні почали відбуватися події, які становлять загрозу для її безпеки”, – цитує китайське видання слова військового експерта, що натякає на дестабілізацію обстановки в Азії з вини США. На його думку, неважко здогадатися, яка держава є дійсним “гарантом” безпеки в регіоні, і яка – “джерелом усіх бід”.

Зазначимо, що коментарі видання не висловлюють офіційну позицію китайської влади, але, в цілому, передають пануючі в правлячих колах КНР настрої.

Публікація в китайських ЗМІ послідувала у відповідь на заяви президента США Барака Обами про те, що Вашингтон має намір нарощувати військову присутність в Азії, що передбачено новою стратегією оборонної країни. На думку західних аналітиків, даний крок висловлює прихильність США збереженню безпеки в регіоні, і КНР не повинна побоюватися нової оборонної стратегії Вашингтона.

У той же час, як пишуть китайські ЗМІ, нова оборонна стратегія США, що знаменує початок нової фази після завершення американської військової кампанії в Афганістані та Іраку, “явно спрямована проти Китаю та Ірану“.

США стверджують, що мають намір співпрацювати з КНР з питань безпеки в регіоні, але в той же час продовжать піднімати “болючу” для Китаю тему морських кордонів у Південно-Китайському морі, які оскаржуються КНР, В’єтнамом, Тайванем, Філіппінами, Малайзією і Брунеєм.

Чергове загострення територіальних суперечок у Південно-Китайському морі, яке є важливим морським торговим маршрутом, відбулося між Китаєм і В’єтнамом влітку 2011р. США, що виступають гарантом безпеки в Південно-Китайському морі, прагнуть підтримувати баланс сил в регіоні і виступають за врегулювання суперечок на основі міжнародного права.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.