Новини світу. 16 січня. Франческо Скеттіно, обвинувачений у катастрофі лайнера туристичного Costa Concordia, намагався винести чорний ящик при евакуації з судна.

Скеттіно стверджував, що всього лише хотів поправити чорний ящик

Прокуратура міста Гроссето в італійській області Тоскана пред’явила командиру корабля Сosta Concordia, який зазнав аварії у Середземному морі, нові звинувачення.

За даними слідства, 52-річний Франческо Скеттіно, який володіє більш ніж 11-річним досвідом в управлінні пасажирськими кораблями, намагався винести чорний ящик з Costa Concordia в момент повної плутанини, яка коїлася на борту тонучого судна в момент евакуації.

Чорний ящик є головним показником роботи командування корабля. Його розшифровкою зараз займаються фахівці, які вже почали отримувати перші дані. За результатами аналізу можна буде встановити точні причини аварії.

Під час допиту Скеттіно стверджував, що всього лише хотів поправити чорний ящик і закріпити його надійно до прибуття рятувальників.

В даний момент капітан і його старпом перебувають у в’язниці Гроссето. Їм пред’явлені звинувачення в злочинній халатності, що призвела за собою загибель пасажирів, а також у тому, що обидва вони покинули потопаюче судно ще до завершення операції порятунку.

Слідчі також встановили, що Скеттіно змінив курс і підвів корабель надто близько до берега, щоб привітати свого знайомого.

За італійськими законами капітана, який кинув корабель, можуть посадити до в’язниці строком до 12 років.

За матеріалами lifenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.