Новини світу. 23 січня. У 2013 році Хорватія стане 28-м повноправним членом Європейського союзу.

У 2013 році Хорватія стане 28-м повноправним членом Європейського союзу

Референдум щодо приєднання Хорватії до Євросоюзу відбувся: після обробки понад 98% виборчих бюлетенів на підтримку цього рішення проголосували 66,24% громадян, які взяли участь у недільному волевиявленні.

Як повідомляє Державна виборча комісія, проти висловилися 33,17%.

З 4,5 млн зареєстрованих виборців у голосуванні в Хорватії взяли участь 1,91 млн чоловік. Таким чином, явка склала 43,55%. Контролювали проведення референдуму майже 1,8 тис спостерігачів. Голосування пройшло без яких-небудь значних інцидентів.

Для успіху референдуму було необхідно, щоб за входження в Євросоюз проголосували не менше 50% виборців, що взяли участь у референдумі. Таким чином, всенародне волевиявлення можна вважати, таким що відбулося, і з 1 липня 2013 Хорватія офіційно стане повноправним членом ЄС.

Це другий референдум, який проводиться в країні з 1990 року. На першому, що пройшов в 1991 році, 94 % громадян висловилася за проголошення незалежності від Югославії і вихід з її складу.

Напередодні і в день референдуму в Хорватії не вводилася “передвиборча тиша”, тому кампанії прихильників і противників вступу до ЄС тривали і сьогодні.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.