Новини політики. 11 січня. Державний секретар США Хілларі Клінтон заявляє, що США продовжуватимуть відстоювати необхідність належного процесу судочинства в Україні, а також звільнення екс-прем’єр-міністра, лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко та інших ув’язнених колишніх чиновників.

Хілларі Клінтон ретельно відстежує розвиток подій у справі Юлії Тимошенко

Про це йдеться в листі Клінтон, повідомляє Сегодня.

“Ми продовжимо відстоювати необхідність належного процесу судочинства, а також звільнення вас та інших ув’язнених колишніх видних урядових осіб, як надзвичайно важливий крок у такому процесі. Крім того, будьте певними у нашій прихильності проведенню вільних виборів за участю всіх легітимних політичних кандидатів і партій України. Це є ще одним критично важливим кроком до європейської інтеграції і ділом, яке ваша країна успішно здійснювала у минулому. Сподіваюся, що так буде і під час парламентських виборів у жовтні”, – написала Хілларі Клінтон в листі, адресованому Юлії Тимошенко.

Державний секретар США наголосила, що ретельно відстежує розвиток подій у справі Юлії Тимошенко.

США розчаровані тим, що Апеляційний суд Києва підтвердив звинувачувальний вирок відносно вас, не розглянувши питань щодо вибіркового переслідування і здійснення правосуддя, які піднімалися під час судового процесу. Дійсно, наше занепокоєння потім посилилося через раптове рішення перевести вас в тюремну установу, віддалену від Києва. Особливо, враховуючи повідомлення про стан вашого здоров’я”, – зазначила Гілларі Клінтон у своєму листі.

“Нас також турбують справи, порушені проти інших колишніх видних урядових осіб. Рада бачити, що в цей важкий момент ви продовжуєте підтримувати інтеграцію України в Європейський союз і хороші відносини з усіма її сусідами. Демократія і розвиток йдуть поруч. Дозвольте запевнити вас у зв’язку з цим, що США і надалі підтримуватимуть прагнення народу Україну перетворити свою державу на процвітаючу європейську демократію”, – заявила державний секретар США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.