Новини здоров’я. 10 січня. Глава українського МЗС Костянтин Грищенко повідомив, що чекає вибачень від головного санітарного лікаря РФ, глави Росспоживнагляду Геннадія Онищенка.

Грищенко чекає вибачень від Росії

Невдоволення міністра викликали висловлювання російського чиновника з приводу України.

Недавній виступ Онищенко, що стосується реформи санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служби в Україні, міністр прокоментував у своєму твіттері.

“Чим йому [Онищенко] не догодив євродосвід контролю, який ми впроваджуємо? Не розумію”, – написав Грищенко. “У будь-якому разі тепер краще для Онищенко – публічно вибачитися за свої висловлювання”, – додав він.

Онищенко, виступаючи в минулі вихідні, негативно відгукнувся про проведену на Україні реформу, в рамках якої контроль за продовольчими товарами буде переданий ветеринарній службі. Він попередив про можливі обмеження на ввезення українських продуктів до Росії, а також рекомендував утриматися від відправлення російських дітей на українські курорти.

У реформі системи епідеміологічного нагляду на Україні Онищенко побачив “визнання громадянина України твариною”. “Саме ветеринари на Україні займатимуться діагностикою спалахів і їх розслідуванням в таборах, школах, оздоровчих установах і лікарнях”, – зазначив він.

Незабаром після виступу Онищенко послідувала реакція з боку Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України. Її керівник Іван Бісюк заявив, що в рамках реформи, що проводиться відповідно з європейським досвідом, на базі його відомства буде створено єдиний орган, який контролює безпеку продуктів харчування. Проте до роботи, як підкреслив глава служби, будуть залучені не тільки ветеринарні лікарі, а й фахівці з гігієни харчування, фітосанітарному нагляду.

Більш різко заяви Онищенко прокоментували в правлячій в Україні Партії регіонів. Там розцінили цей виступ як “образливу провокацію”. Заступник глави парламентської фракції ПР Михайло Чечетов додав, що не слід “зводити дурість і аморальність однієї людини до рангу державної політики”.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.