Новини здоров’я. 8 січня. Російська санітарна служба, можливо, буде змушена піти на обмеження ввезення з України аграрної продукції.

холера
Росія боїться заразитися холерою від України

Глава Росспоживнагляду знайшов на Україні нового ворога: холеру, яка після реформи епіднагляду в країні може вийти з-під контролю. При цьому головний санітарний лікар не виключає навіть закриття кордону, передає newsru.com.

Як заявив Онищенко, він стурбований передачею в Україні ветеринарній службі функцій з контролю за харчуванням людей.

“З’явилася серйозна проблема. Судячи з офіційних загальнодоступних документів, в 2012 році на Україні профілактикою холери серед людей займатимуться не медики, а ветеринарна служба. Це означає, що вже з травня ми досить серйозно посилимо нагляд на кордоні з Україною“, – сказав Онищенко.

Він нагадав, що в 2011 році в Донецькій області України було відзначено спалах холери, але Росія, завдяки скоординованим діям з українською санітарною владою, не закривала кордон для людей і товарів.

“У 2012 році, якщо, не дай бог, ситуація ускладниться, ми будемо змушені піти на крайні заходи”, – сказав Онищенко.

“На Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням, у тому числі, в дитячих організованих колективах передані ветеринарній службі. Де факто, в цьому міститься визнання громадянина України твариною. Так як на Україні, як у всьому світі, чинним законодавством передбачено, що здоров’ям людей займаються особи, які мають спеціальну медичну освіту. А харчування, як відомо, 70% всіх проблем зі здоров’ям”, – сказав він.

“Саме ветеринари в Україні займатимуться діагностикою спалахів і їх розслідуванням в таборах, школах, оздоровчих установах і лікарнях. Для нас це сигнал для того, щоб вже з перших робочих днів 2012 зайнятися реструктурування майбутнього літнього відпочинку російських дітей та передислокацією його з українських курортів в регіони Росії і до Європи, – повідомив Онищенко. – Ми не дозволимо, щоб цей експеримент відбився на росіянах і, насамперед, на російських дітях”.

Постраждає і місцева Агроіндустрія, яка здійснює поставки до Росії.

“Ми почнемо дуже уважно спостерігати за поставками з України всього сегменту аграрної продукції, і, насамперед, молочної, і приймемо найжорсткіші заходи при найменшому погіршенні якості. У першу чергу, постраждає малий і середній бізнес України, який поставляє продукцію в прикордонні регіони і великі міста Росії“, – повідомив Онищенко.

“Я маю етнопрофесіональні підстави, щоб публічно висловити надію на те, що депутати Верховної Ради України виважено підійдуть до цього питання і заблокують запропоновані правлячою елітою зміни до чинних законів щодо забезпечення санепідблагополуччя”, – повідомив глава Росспоживнагляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.