Новини України. 6 січня. Тема і справжній зміст Різдва можуть бути точкою дотику для багатьох різних культур в Україні, які все-таки визнають своє християнське коріння.

Блаженніший Святослав побажав українцям миру

Таку думку Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив у інтерв’ю “5 каналу”, відповідаючи на запитання, яке ставлення УГКЦ до мультикультурності як концепції співжиття в Україні.

Він зазначив, що ми сьогодні живемо в період, коли формується нова культура. Йдеться про феномен глобалізації, який може мати як негативне, так і позитивне значення, відповідно до свого наповнення.

На думку Блаженнішого Святослава, якщо через формування нової культури руйнуються загальнолюдські цінності чи навіть християнське коріння Європи, то, очевидно, такий феномен може мати багато негативних рис.

“Свого часу. Україна пережила творення “єдиного совєтського народу”, коли намагалися вирвати з українського серця культурні багатства, якими володіла Україна… Якщо поглянути на сучасну Україну, то так, у ній є багато національностей, але все-таки маємо феномен української культури, який сьогодні переживає процес нового осмислення, віднайдення і свого коріння, і своєї історичної спадщини. Тому, думаю, мультикультурність в Україні набуватиме нової дискусії, нового шарму, нового характеру”, – цитує Святослава прес-служба УГКЦ.

“Гадаю усе-таки Різдво, його тема і справжній зміст може бути точкою дотику для багатьох різних культур, які визнають своє християнське коріння. Таїнство Різдва є набагато глибшим й цікавішим, ніж нам часом видається”, – завершив Глава Греко-Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав також побажав, щоб всі українці, святкуючи це Різдво, пережили момент єдності з Богом, зі своїм ближнім і сповнилися невимовним миром.

“Хочу щиро привітати не лише вірних Греко-Католицької Церкви, а й усіх християн України зі світлим святом Різдва Христового. Це свято єдності і миру: єдності – бо в особі Ісуса Христа, нашого Спасителя, навіки поєднався Творець зі своїм сотворінням, Бог і людина”, – сказав Глава Церкви до вірних.

“Хочу побажати, щоб всі українці, святкуючи це Різдво, пережили момент єдності з Богом, зі своїм ближнім і сповнилися невимовним миром. Нехай Ісус Христос благословить нашу незалежну Українську державу, усі наші родини, а також дарує нам надію на новий рік, що він стане роком зростання, – зростання у Божому житті, добробуті, єдності, у Христовому мирі, у тому всьому, чого так прагне наше серце. Нехай Христос своєю новонародженою рукою благословить усіх нас”, – побажав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.