Новини технологій. 31 січня. Аварія автоматичної міжпланетної станції “Фобос-Грунт” сталася через вплив важких заряджених речовин космосу на, можливо, контрафактні мікросхеми.

Про це заявив сьогодні глава Федерального космічного агентства (Роскосмос) Володимир Поповкін, доповідаючи про підсумки роботи Міжвідомчої комісії з розслідування причин аварії.
“Причиною виникнення нештатної ситуації з’явився перезапуск двох напівкомплектів бортового обчислювального комплексу, так званий подвійний рестарт. Тому “Фобос-Грунт” перейшов в режим найбільшої економії енергоресурсів та очікування команди. Найімовірнішою причиною перезапуску, на думку Міжвідомчої комісії, є локальна дія важких заряджених частинок космічного простору, яка призвела до збою в оперативному запам’ятовуючому пристрої ще на другому витку польоту на опорній орбіті”, – сказав він.
“Хоча модель такого впливу важких заряджених частинок нерегламентовано сьогодні нормативно-технічними документами, в ході проведення такої масштабної тривалої роботи не можна було не враховувати впливу космічного простору на апаратуру міжпланетної станції, – доповів глава Роскосмосу. – За це посадові особи НВО ім. Лавочкіна адміністративно покарані”.
Разом з тим, він не виключає, що руйнівний вплив міг бути здійснений на контрафактну мікросхему.
Автоматична міжпланетна станція “Фобос-Грунт” була запущена на низьку навколоземну орбіту 9 листопада 2011. Вона повинна була вийти на орбіту Марса і паралельно з дистанційними дослідженнями планети висадити на її природний супутник – Фобос – посадковий модуль, а потім з пробою грунту повернутися на Землю. Однак після запуску апарат не зміг вийти на траєкторію перельоту до Червоної планети через відмову маршового двигуна і залишився на навколоземній орбіті.
За матеріалами ИТАР-ТАСС