Новини технологій. 31 січня. Аварія автоматичної міжпланетної станції “Фобос-Грунт” сталася через вплив важких заряджених речовин космосу на, можливо, контрафактні мікросхеми.

Не можна було не враховувати впливу космічного простору на апаратуру міжпланетної станції

Про це заявив сьогодні глава Федерального космічного агентства (Роскосмос) Володимир Поповкін, доповідаючи про підсумки роботи Міжвідомчої комісії з розслідування причин аварії.

“Причиною виникнення нештатної ситуації з’явився перезапуск двох напівкомплектів бортового обчислювального комплексу, так званий подвійний рестарт. Тому “Фобос-Грунт” перейшов в режим найбільшої економії енергоресурсів та очікування команди. Найімовірнішою причиною перезапуску, на думку Міжвідомчої комісії, є локальна дія важких заряджених частинок космічного простору, яка призвела до збою в оперативному запам’ятовуючому пристрої ще на другому витку польоту на опорній орбіті”, – сказав він.

“Хоча модель такого впливу важких заряджених частинок нерегламентовано сьогодні нормативно-технічними документами, в ході проведення такої масштабної тривалої роботи не можна було не враховувати впливу космічного простору на апаратуру міжпланетної станції, – доповів глава Роскосмосу. – За це посадові особи НВО ім. Лавочкіна адміністративно покарані”.

Разом з тим, він не виключає, що руйнівний вплив міг бути здійснений на контрафактну мікросхему.

Автоматична міжпланетна станція “Фобос-Грунт” була запущена на низьку навколоземну орбіту 9 листопада 2011. Вона повинна була вийти на орбіту Марса і паралельно з дистанційними дослідженнями планети висадити на її природний супутник – Фобос – посадковий модуль, а потім з пробою грунту повернутися на Землю. Однак після запуску апарат не зміг вийти на траєкторію перельоту до Червоної планети через відмову маршового двигуна і залишився на навколоземній орбіті.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.