Новини світу. 17 січня. Російська міжпланетна станція “Фобос-Грунт”, яка в листопаді минулого року не змогла вийти на траєкторію перельоту до Марса, а в неділю, 15 січня припинила своє існування, могла випадково постраждати від американського радара.

Запуск станції "Фобос-Грунт"

З таким твердженням виступила сьогодні газета “Комерсант” з посиланням на власне джерело в російській ракетно-космічній галузі.

За словами цього джерела, не виключається варіант, при якому станція в перші години після старту випадково опинилася в зоні дії американського радара, встановленого на атолі Кваджалейн (Маршаллові острови), який на той момент відстежував траєкторію одного з астероїдів, внаслідок чого під впливом мегаватного імпульсу стався збій в електроніці.

Після цього станція “вже не змогла видати команду на включення рухової установки”, констатувало джерело, особливо підкресливши, що цей варіант розвитку подій розглядається, природно, як якийсь “форс-мажор”, а не як цілеспрямована дія.

Тепер комісія повинна буде зрозуміти причини того, що трапилося з “Фобосом”.

“Спочатку розглядався варіант з відмовою бортового обчислювального комплексу, однак згодом він виявився невірним – команда на розкриття сонячних батарей пройшла штатно. Зараз фахівці розглядають варіант фізичного збою або короткого замикання в системі живлення “Фобос-Грунт”, – говорить джерело газети в ракетно-космічної галузі. – Крім цього є й інші варіанти, один з яких пов’язаний із зовнішнім впливом на станцію”.

Газета визнає, що в понеділок офіційно цю версію в міжвідомчій комісії коментувати відмовилися.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.