Огляд преси. 4 січня. Угорщина стала першою країною в ЄС, яка заперечила тезу, що демократичні процеси незворотні.

Світ критикує Віктора Орбана

Зміни до Конституції держави та низка інших законів, прийнятих під кінець минулого року, майже зліквідували принцип рівноваги між трьома гілками влади, збільшуючи уповноваження уряду країни і правлячої партії Fidesz, пише Financial Times.

Крім того, зміни в виборчому законодавстві дають цьому угрупуванню можливість лишитися при владі на довгі роки. З новими законами Fidesz отримав більший контроль над центральним банком, ЗМІ та судами, відзначає видання.

Багато змін, ініціатором яких був прем’єр-міністр країни Віктор Орбан, йдуть в розріз з принципами Євросоюзу. Брюссель має долучитися до критики зі сторони Вашингтона в дати зрозуміти Орбанові, що такі кроки не дозволять Угорщині отримати таку потрібну фінансову допомогу від ЄС та МВФ, вважає автор статті в FT.

Видання зауважує загальну проблему в ЄС: від нових членів Євросоюзу вимагають діяти згідно з демократичними принципами, але немає прописаної процедури, згідно з якою можна карати за недотримання цих стандартів.

“Угорщина стала першою державою, яка показала, що демократичні зміни не є незворотними. Судячи з того, які фінансові проблеми має Європа, це не остання така країна”, – пише Financial Times.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.