Новини світу. 6 січня. Лідер кубинської революції Фідель Кастро в опублікованій в четвер увечері статті знову закликав людство зробити все можливе, щоб не допустити ядерної війни і зупинити глобальне потепління.

Фідель Кастро
Фідель Кастро закликає боротися із глобальними проблемами

Стаття стала першою публікацією Кастро з середини листопада. Раніше цього тижня в соціальній мережі Twitter з’явилися чутки про смерть Кастро. Кубинські блогери і користувачі Twitter, близькі до офіційних кіл, спростували ці повідомлення, потім спростована публікація з’явилася і на сайті Cubadebate, близькому до владних кіл.

Новою статтею Кастро продовжив серію своїх “Роздумів”, в яких він висловлює стурбованість ситуацією у світі, закликаючи політиків знайти рішення таких проблем, як зростання цін на продукти харчування, кліматичні зміни, небезпеку розв’язання ядерної війни і подальшої “ядерної зими”. Лідер кубинської революції неодноразово заявляв, що “людському роду загрожує реальна небезпека зникнення”, при цьому вважаючи, що людство “зможе зберегти себе”.

“Нам загрожують багато небезпек, але дві з них – ядерна війна і кліматичні зміни – є вирішальними, і з кожним разом ці небезпеки все далі від будь-якого рішення”, – пише Кастро в статті “Рух до прірви”, написаної, за його словами, для сайту Cubadebate і телеканалу Telesur.

За словами Кастро, “демагогічноюе марнослів’я”, а також заяви та промови представників “тиранії, нав’язаної світу Сполученими Штатами і їх могутніми і безумовними союзниками”, не залишають жодних сумнівів у вірності цієї тези.

Кастро зазначає, що цього року виповнюється 50 років Карибській кризі, яка “поставила світ на межу глобальної ядерної війни”.

Сьогодні, за словами 85-річного лідера кубинської революції, ризик початку війни і використання ядерної зброї росте пропорційно зростанню напруженості на Близькому Сході, “де в руках ізраїльського уряду скупчилися сотні одиниць ядерної зброї в повній бойовій готовності”.

Також зростає напруженість і навколо Росії – країни з безперечним відповідним потенціалом, якій загрожує європейський ядерний щит, – продовжує він.

При цьому, за словами Кастро, “твердження янкі про те, що європейський ядерний щит необхідний у тому числі і для того, щоб захистити Росію від Ірану і Північної Кореї, викликають сміх”.

Війна – катастрофа, яка може статися і дуже можливо, що станеться, продовжує він. “Але навіть якщо людство змогло б відсунути її на невизначений час, існує ще одна драма, яка розвивається з наростаючим ритмом, і це зміни клімату”, – пише Кастро.

Зазначивши, що уряд США “виступив проти Кіотського протоколу, навіть не проконсультувавшись зі своїми найближчими союзниками”, Кастро зауважує, що тим самим світ опинився без будь-якої політики в цій галузі.

“Тим часом рівень моря піднімається, величезні шари льоду, що покривають Антарктиду і Гренландію, тануть, а людство досягло чисельності в 7 мільярдів людей”, – нагадує він.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.