Новини світу. 8 січня. ФБР вперше за останні 83 роки переглянув перелік злочинів, які можуть бути кваліфіковані як згвалтування, пише The New York Times.

Згвалтуванням може вважатися будь-яка дія сексуального характеру, вчиненеа без згоди жертви

Нові норми враховуватимуться при складанні Єдиного звіту про злочини (Uniform Crime Report), який публікується ФБР спільно з міністерством юстиції США.

Попереднє федеральне законодавство в цій області, що діяло з кінця 1920-х років, визначало згвалтування як “плотське пізнання жінки, вчинене силою або проти її волі”. Тепер згвалтуванням може вважатися практично будь-яка дія сексуального характеру, вчинена без згоди жертви.

Крім того, відповідно до нових норм жертвами згвалтування можуть визнаватися не лише жінки, а й чоловіки. За даними BBC News, повідомити про згвалтування потерпілий зможе і в тому випадку, якщо не чинив опору злочинцеві.

Як зазначає The New York Times, прийняття нових норм ФБР не означає перегляду федерального або місцевих законодавств у сфері злочинів, скоєних на сексуальному грунті. Зокрема, влада штатів оновлювали та переглядали перелік подібних злочинів і раніше, проте у федеральній статистикою можуть враховуватися лише ті злочини, які передбачені прийнятим законодавством. У результаті протягом багатьох років в Єдиному звіті публікувалися неповні відомості про вчинені злочини сексуального характеру.

Джерело Лента.ру