Новини світу. 29 січня. Екс-кандидат в президенти Південної Осетії Алла Джиоєва оголосила, що “вступить на посаду” глави республіки 10 лютого.

Алла Джиоєва сама проведе інавгурацію

Місце проведення “інавгурації” Джиоєва не називає. Вона повідомила сьогодні журналістам, що має намір звернутися з цього приводу до виконуючого обов’язки президента Південної Осетії Вадима Бровцева.

“Я вступлю на посаду 10 лютого. Місце проведення інавгурації назвати поки не можу. Я звернуся до виконуючого обов’язки президента Південної Осетії Вадима Бровцева з проханням про цивілізовану передачу влади, як це личить президентові законно”, – заявила Джиоєва.

Вона сказала також, що до призначення інавгурації її підштовхнуло небажання влади її почути.

“Я три рази направляла листи Бровцеву. І замість відповіді по місцевих ЗМІ пройшло повідомлення прес-служби президента, де мої дії названі деструктивними. У цих умовах мені залишалося тільки призначити дату інавгурації”, – сказала Джиоєва.

Вибори президента Південної Осетії, що пройшли в листопаді 2011 року, були визнані недійсними через численні порушення в передвиборний період і в день голосування. Це призвело до масових акцій протесту прихильників Алли Джиоєвої, яка набрала більшість голосів у ході голосування. З політичної кризи вдалося вийти після підписання компромісної угоди між Джиоєвою і колишнім президентом Едуардом Кокойти. Були призначені нові вибори глави республіки на 25 березня.

Однак через деякий час Джиоєва оголосила про відкликання свого підпису під компромісною угодою, заявила про те, що не збирається брати участь у майбутніх виборах, вважаючи їх нелегітимними, і має намір провести власну інавгурацію.

Тим часом підготовка до виборів президента йде повним ходом. ЦВК вже зареєстрував чотири ініціативні групи з висунення кандидатів у президенти.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.