Новини здоров’я. 20 січня. Лікарі дніпропетровської Центральної районної лікарні в рамках пілотного проекту реформування системи охорони здоров’я почали обстежувати пацієнтів за допомогою програми Skype.

Лікарі в режимі онлайн можуть проводити консиліуми з тієї чи іншої складної проблеми

Паралельно з Дніпропетровською, пілотний проект впроваджується також у Київській, Донецькій та Вінницькій областях, проте Дніпропетровська область всіх випередила.

Явище вже отримало назву «телемедицина», і має на увазі дистанційний огляд пацієнта лікарем за допомогою веб-камери та Інтернету. Це позбавляє хворих, які живуть в глибинці, необхідності долати безліч кілометрів до найближчої лікарні.

Крім того, коли лікарям сільських амбулаторій чи районної лікарні необхідні консультації з фахівцями вищої кваліфікації, вони в режимі онлайн можуть проводити консиліуми з тієї чи іншої складної проблеми.

«Ми відправляємо електронною поштою до обласної лікарні протокол з діагнозом, даними пацієнта, з чітко сформульованим питанням. Якщо треба, відсилаємо ще й рентгенологічні знімки, результати аналізів, допоміжних методів діагностики тощо. Там доктор вивчає всі ці матеріали, а потім у нас з ним проводиться консультація в режимі онлайн. Іноді робимо це і в присутності пацієнта. Це дуже зручно для всіх», – розповіла заступник головного лікаря ЦРЛ з поліклінічної роботи Ольга Валевська.

Крім цього, дніпропетровські лікарі першими в Україні почали вести запис на прийом через Інтернет.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.