Новини економіки. 30 січня. У газових відносинах з Росією позиції України традиційно вразливі, але цього разу і Газпром перестарався.

Росія хоче більше Нафтогаз ніж Білтрансгаза

У 2003 році була прийнята Енергетична стратегія Росії, в якій чітко сказано: “Росія має значні запаси енергетичних ресурсів з потужним паливно-енергетичним комплексом, який є базою розвитку економіки, інструментом проведення внутрішньої і зовнішньої політики”.

Про це заявив директор енергетичних програм центру НОМОС Михайло Гончар:

“Реалії сьогоднішнього дня показують, що це може бути повільний, але досить ефективно працюючий інструмент, особливо на пострадянському просторі.

На прикладі Білорусі ми бачимо, що сталося з Белтрансгазом. Не залишилося й назви. Тепер це підприємство – власність Газпрому і називається Газпром трансгаз Білорусь. Але ж історія ця почалася ще в 2004 році. З нетривалого епізоду – добового перекриття поставок газу 18-19 лютого, після чого білоруська сторона “висловила готовність підписати з Газпромом єдиний контракт на постачання і транзит газу”. І поступово Білорусь програвала. У 2007 році передала Газпрому перші 50% Бєлтрансгазу. Потім була спроба відіграти ситуацію в 2010 році. Але тут Мінську нагадали його місце, позбавивши країну поставок російської нафти, яка не обкладається експортним митом. 25 листопада 2011 відбулася повна “газова капітуляція” Бацьки (президента Білорусі Лукашенка, – ред.) у Москві.

Газпром у нашому випадку хоче повторити білоруський успіх. Українська ГТС – трофей ще більш бажаний, ніж труба Бєлтрансгазу, хоча б з урахуванням того, що транзит через Білорусь в значній мірі продовжується транзитом через Україну (маршрут Торжок – Долина)”.

Джерело Цензор.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.