Новини здоров’я. 4 січня. Дізнатися стать майбутньої дитини вже на першому триместрі вагітності можна за допомогою нового тесту.

Використання УЗД для визначення статі плоду не має сенсу раніше першого триместру

Застосовувана сьогодні для визначення статі зародка інвазивна процедура по забору проби амніотичної рідини хоча і є точною, існує великий ризик викидня. Крім того, цю процедуру не можна проводити раніше 11 тижнів після зачаття.

Використання УЗД для визначення статі плоду також не має сенсу раніше першого триместру, оскільки зовнішні статеві органи в початковий період ще недостатньо сформовані.

Але тепер розвіяти всі сумніви майбутніх батьків може простий аналіз крові. Вчені з Кореї виявили, що про стать дитини можна судити по співвідношенню ферментів DYS14 і GAPDH в крові вагітної жінки.

Дослідники взяли для вивчення плазму у 203 жінок під час першого триместру вагітності, і вивчили ферменти DYS14 і APDH. Висновки про стать майбутньої дитини підтвердилися відразу після пологів.

“Потрібно провести ще чимало досліджень, щоб цей тест міг широко використовуватися, проте ми довели, що про стать дитини можна дізнатися всього через кілька тижнів після зачаття”, – зазначають автори.

За матеріалами zdorovieinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.