Новини України. 18 січня. Соціологи кажуть, що це дуже тривожний показник – люди не довіряють і навіть бояться правоохоронців.

Люди не довіряють судам

В Україні 26% громадян бояться бути засудженими за злочини, які не скоювали.

Такі результати соціологічного опитування оприлюднив директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.

“Те, що є така цифра в думках українців, це дуже тривожний показник, який може базуватися чи на особистому досвіді громадян, чи на чутках, чи, зрештою, на даних засобів масової інформації”, – сказав Антипович.

На його думку, це сильно “б’є по іміджу правоохоронних органів і по бажанню до них звертатися”. Водночас керівник Інституту української політики Кость Бондаренко наголосив, що цей соціологічний показник не можна ототожнювати з реальною ситуацією.

“Наявність тієї чи іншої фобії у суспільстві, наявність того чи іншого страху не є прямим свідченням того, що саме така кількість громадян засуджується за злочини, які вони не скоювали”, – зазначив він.

Згідно з результатами соціологічного опитування, серед правоохоронних органів найбільше заслуговує на довіру СБУ: 16% респондентів вважають, що СБУ цілком заслуговує на довіру, 25% – не зовсім заслуговує і 26% – зовсім не заслуговує.

“Близько 12% опитаних вважають, що цілком заслуговує на довіру прокуратура, близько 10% – міліція, податкова та митниця. Міліції в цілому довіряють більше, ніж ДАІ“, – повідомив Антипович.

За словами соціолога, найменше українці довіряють судам. “Лише 8% респондентів вважають, що суди цілком заслуговують на довіру, 34% – не зовсім заслуговують і 43% громадян відповіли, що суди зовсім не заслуговують на довіру”, – уточнив Антипович.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.