Новини медицини. 5 січня. Речовини, які містяться в популярних енергетичних напоях є шкідливими для організму людини.

Енергетичні напої містять шкідливі речовини

Напій офіційно вважається енергетичним, якщо в його складі є кофеїн, L-карнітин, таурин, вітаміни групи B, а також консерванти (бензонат і сорбат калію), антиоксиданти, харчові барвники, ароматизатори (натуральні або ідентичні натуральним), підсолоджувачі (глюкоза, аспартам, цикламат). Такі напої можуть допомогти людині впоратися з підвищеним фізичним чи розумовим навантаженням, оскільки за рахунок цих речовин вони сприяють посиленню активності мозку і всього організму в цілому. Варто відзначити, що максимальний вміст кофеїну в енергетичних напоях становить 400 мг/л.

Саме за рахунок кофеїну енергетичні напої стимулюють нервову систему. Однак цей же компонент найбільш часто може бути небезпечним для здоров’я абсолютно здорової людини. Також у виготовленні енергетичних напоїв, крім власне кофеїну, часто застосовуються і інші компоненти, що містять кофеїн, такі як екстракти гуарани та мате. Це призводить до посилення ефекту кофеїну і ще більшої стимуляції нервової системи.

Ось основні ефекти кофеїну:

стимуляції неспання;
посилення концентрації уваги;
підвищення витривалості і, відповідно, зниження втоми;
підвищення артеріального тиску;
незначне підвищення вмісту холестерину і гомоцистеїну в крові.

Норми споживання кофеїну

В різних країнах разова норма споживання кофеїну, встановлення Мінохорони здоров’я, становить 200-400 мг, добова – не більше 1000 мг. Добова норма для дітей розраховується виходячи з маси тіла і становить – 2,5 мг/кг ваги на добу.

Ось середня концентрація кофеїну в різних напоях в порядку зростання:

Кава “без кофеїну” 5 мг/240 мл;
Кола 36 мг/330 мл (26 мг/240 мл);
Чай чорний 40 мг/240 мл;
Чай зелений 68 мг/240 мл;
Red Bull 114 мг/330 мл (83 мг/240 мл);
Розчинна кава 93 мг/240 мл;
Мелена кава 150 мг/240 мл;
Кава Еспресо 480 мг/240 мл.

Водночас варто уточнити, що спортивні напої не мають з енергетичними нічого спільного. Вони не містять кофеїну і подібних речовин, і їх завдання – заповнити витрати рідини, які у спортсменів досить істотні, і на тренуваннях, і особливо на змаганнях.

Важливо знати, що поєднання кофеїну та алкоголю вкрай небезпечне для здоров’я. Так як і те, і інше підвищує загальний тонус організму, що призводить до гіперактивності і неадекватній поведінці.

Кофеїн шкодить здоров’ю людини і причин цьому багато.

По-перше, кофеїн може вироблятися в організмі людини. Тобто, вживання енергетичних напоїв – це штучне підвищення його концентрації, яке організму зовсім непотрібно. І до цієї концентрації кофеїну організм незабаром звикне. Такий ефект близький до наркотичного. А кофеїну в самому організмі буде вироблятися недостатньо.

По-друге, у кожної людини існують чіткі добові ритми, періоди найбільшої та найменшої фізичної активності. І вони порушуються при вживанні енергетичних напоїв. Не варто недооцінювати значущість цих ритмів, тому що їх зміна може призвести до зниження адаптаційних можливостей організму і взагалі до зриву адаптації. Це, в свою чергу, веде до зниження імунітету, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань.

По-третє, підвищується і ризик серйозних неінфекційних захворювань, таких як гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця, оскільки кофеїн впливає як безпосередньо на серцево-судинну систему, так і опосередковано через нервову систему.

Ризик вживання кофеїну тим вищий, якщо вже є хронічні захворювання серцево-судинної системи. У такому випадку слід обмежити вживання кофеїну і не вживати алкоголь, в тому числі і разом з напоями, які містять кофеїн.

До потенційно небезпечних речовин відносять також консерванти, барвники (ненатуральні) і підсолоджувачі. Всі вони є умовно канцерогенними речовинами, тобто при постійному їх вживанні здатні провокувати розвиток онкологічних захворювань

Оскільки енергетичні напої впливають на здорових людей, дуже важливо контролювати стан свого здоров’я. Навіть якщо немає ніяких симптомів серцевої патології, існує ймовірність її прихованої стадії. І якщо ви вживаєте енергетичні напої або багато кофеїну, кардіодіагностика допоможе виявити навіть найменші порушення серцевої діяльності, а іонне очищення організму допоможе відновити виснажені та пошкоджені клітини організму, дасть їм повноцінний відпочинок і очистить організм від накопичених токсинів і шкідливих речовин.

За матеріалами “Медичний центр НоуХауМед”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.