Новини економіки. 8 січня. Зарплата членів нового федерального уряду Бельгії, незважаючи на попередні заяви про те, що в умовах бюджетної економії вона буде знижена на 5%, навпаки, підвищена на 8%, повідомила недільна фламандська газета Het Nieuwsblad op Zondag.

Замість економії, керівництво Бельгії збільшує собі зарплату

За інформацією видання, нові ставки міністерських окладів схвалені кабінетом на засіданні 16 грудня минулого року.

Зокрема, зарплата за рік віце-прем’єрів Бельгії збільшується з 224 тисяч євро до 248 тисяч євро (без урахування податкових відрахувань), міністрів – з 220 тисяч євро до 238 тисяч євро, держсекретарів – з 210 тисяч євро до 227 тисяч євро.

Про те, скільки складе річний оклад прем’єр-міністра Бельгії, не повідомляється.

Інформація Het Nieuwsblad op Zondag вже викликала обурення в стані фламандських націоналістів. Член опозиційної партії “Новий фламандський альянс” Бен Вейтс (Ben Weyts) заявив, що “в той час, як інші (громадяни Бельгії) повинні заощаджувати, міністри можуть тільки збагачуватися”.

В суботу уряд Бельгії вирішив заморозити на кілька місяців понад мільярд євро витрат федерального бюджету.

“Єврокомісія не залишила нам вибору: або відразу ж за один вікенд приймати нові заходи (бюджетної економії), що ми відмовилися зробити, або заморозити на кілька місяців певне число витрат, і саме цей варіант ми обрали”, – повідомив міністр з бюджету Олів’є Шастель.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія не затвердила проект федерального бюджету Бельгії на 2012 рік, розроблений і переданий владою цієї європейської країни для оцінки в головний орган виконавчої влади Євросоюзу.

На думку Єврокомісії, закладений в головний фінансовий документ показник дефіциту держбюджету в 2,8% ВВП при економічному зростанні в 0,8% є “занадто оптимістичним”. Згідно власними розрахунками ЄК, при зростанні економіки в 0,8% бюджетний дефіцит досягне 3,1%, і в цьому випадку Бельгія знову виходить за межі максимально допустимого європейським Пактом стабільності і зростання показника в 3,0% ВВП.

ЗМІ спочатку повідомляли, що бельгійська влада не має наміру вносити зміни в проект федерального бюджету, оскаржуючи методологію підрахунку Єврокомісії і стверджуючи, що рівень дефіциту бюджету в 2,8% ВВП є реально досяжним.

Єврокомісія, зі свого боку, зажадала від уряду Бельгії знайти до понеділка від 1,2 мільярда до 2 мільярдів євро для зниження бюджетного дефіциту.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.