Новини медицини. 3 січня. Дієта без солі вже більше 100 років рекомендується лікарями для профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Вживання малої кількості солі знижує артеріальний тиск

Водночас її ефективність до сьогодні недоведена.

Експерти Кохрановського співробітництва, які проводили дослідження впливу дієти без солі на рівень артеріального тиску, концентрацію холестерину, ліпопротеїдів низької і високої щільності в крові, а також деяких гормонів (катехоламінів, альдостерону і реніну), виявили, що дієта без солі протягом двох тижнів сприяє зниженню систолічного і діастолічного тиску незалежно від расової приналежності.

Крім того, дієта з низьким вмістом солі сприяє підвищенню в крові концентрації гормонів наднирників (адреналіну і норадреналіну), а також холестерину і тригліцеридів. Варто відзначити, що всі результати отримані за підсумками досліджень тривалістю не менше 2-х тижнів.

У деяких випадках у досліджуваних представників негроїдної раси артеріальний тиск знижувався більш істотно.

Таким чином, дієта без солі сприяє зниженню артеріального тиску, однак при цьому незначно підвищується рівень потенційно небезпечних гормонів і речовин, таких як катехоламіни і холестерин. Так що, питання про користь низькосольової дієти вимагає подальшого вивчення, незважаючи на те, що артеріальний тиск знижується.

Проте можна зробити висновок, що низькосольова дієта попереджає розвиток гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань. Відмінним варіантом низькосольової дієти є сироїдіння, яке не тільки буде профілактикою артеріальної гіпертензії, але корисно для вашої травної системи.

Дізнатися вміст холестерину ви можете за допомогою тесту Ліпоскан, а концентрацію різних мікроелементів в крові – за допомогою тесту на мікроелементи, що проводять фахівці в клініці.

За матеріалами “Медичний центр НоуХауМед”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.