Новини України. 30 січня. Міжнародний скандал розгорається навколо публікації в «Новій тернопільській газеті», де на першій шпальті надрукували образливий для темношкірих і арабів матеріал.

Публікація у тернопільській газеті

Африканців видання зобразило в колажі у вигляді мавп, що обіймають блондинок, на тлі групи темношкірих, які п’ють пиво, з заголовком «Біля “Орнава” (місцевий торговий центр. – Авт.) лилася “чорна” кров» і підзаголовком «Араби з неграми билися за наших курвів». У статті розповідається про бійку між студентами з африканських та арабських країн через тернополянку. Тон і лексика публікації, некоректні як до темношкірих, так і до наших жінок, шокували не лише тернополян. Про статтю вже дізналися за кордоном, і тепер Україну звинувачують у відвертому расизмі та ксенофобії.

Французький сайт The Observers процитував скандальну статтю і взяв коментар у студента-конголезця Бекса Лава, який четвертий рік навчається у тернопільському університеті ім. Пулюя. За словами африканця, в колажі на задньому плані зображено його земляків-однокурсників, які не мають відношення до інциденту під «Орнавою» і без поняття, як їх фото, зроблене задовго до конфлікту, могло потрапити в газету. Лава скаржиться, що українські студенти тепер сміються над його друзями. Конголезець зізнається, що над темношкірими в Україні знущаються.

Автор статті у тернопільській газеті не зазначений. Крім образливого колажу і заголовка, вся публікація витримана в расистському стилі. Студентів з Африки називають «чорною навалою», яка несе «загострення криміногенної ситуації, сплеск проституції і невідомі хвороби».

Редактор «Нової тернопільської газети» Микола Мартинчук заявив нам, що не вважає цю статтю образливою і не бачить в ній порушення журналістських стандартів та етики:

«Ми не говорили , що африканці та араби люди нижчої раси. Але якщо вони тут вчаться, то повинні поважати наші закони і традиції, а вони часто порушують їх».

Стиль статті головред вважає нормальним, а непристойне слово «курва» – нормативним:

«Його навіть Іван Франко вживав».

Тим часом коментарі, які залишають іноземці під статтею на французькому сайті, дуже неприємні для нашої країни. Пі Кофі зауважує, що рівень цивілізованості України виявився нижчим африканських країн. А Ентоні Кук радить іноземцям влаштувати бойкот Україні і не їхати сюди.

Не краща ситуація і в інших містах Західної України, та й у Києві регулярно фіксують випадки нападу на темношкірих. Африканський студент, який живе у Львові, який попросив не називати його, розповів, що він сам та інші його земляки, які навчаються в Україні, після образливої статті радитимуть на батьківщині не посилати дітей вчитися в Україну.

«Це дуже погана реклама для вас перед Євро-2012», – говорить африканець.

На тернопільських інтернет-форумах обговорюють скандал з образливою публікацією. Більшість тернополян обурені, як міг з’явитися такий матеріал.

«Ганебна шокуюча стаття. І не тільки тому, що африканців порівняли з мавпами, а всіх іноземних студентів назвали сексуальними збоченцями. Зачепили і дівчат-українок, мовляв, з чорношкірими могли зв’язатися тільки панночки легкої поведінки», – обурюється тернополянка Олена.

Городяни закликають не купувати газету, яка надрукувала расистську статтю, а темношкірим студентам з фото пропонують подати в суд.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.