Новини економіки. 26 січня. Міністерство соціальної політики підготувало законопроект, за яким частина матерів, які виховують дітей без батька, можуть позбутися державної допомоги.

За останні 10 років одиноких матерів в Україні стало більше майже в 20 разів

Зокрема, виплат на дитину можуть позбутися ті матері-одиначки, чий дохід перевищує середню заробітну плату.

Про це розповіла Надія Рязанова, заступник директора Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України.

За словами Рязанової, необхідність внесення змін в чинне законодавство викликана тим, що за останні десять років одиноких матерів в Україні стало більше майже в 20 разів, і чиновники вважають, що як мінімум половина з них – фіктивні.

У Мінсоцполітики вважають, що прийняття закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у новій редакції відсіє близько 6-7% матерів-одиначок, які на сьогодні отримують допомогу від держави.

«Ми хочемо підняти максимальний розмір допомоги до 60% прожиткового мінімуму, і зробити так, щоб допомогу отримували сім’ї, які дійсно цього потребують, а не ті, хто приїжджає в Радбезу за допомогою на БМВ і в норкових шубах. У нас в Печерському районі столиці таких багато», – говорить Рязанова.

Від ініціативи віце-прем’єра Сергія Тігіпка – перевіряти, чи є у самотньої матері дорога машина або породиста тварина – в міністерстві відхрещуються, і кажуть, що будуть діяти більш цивілізовано.

У 2003 році в Україні було 27 тис. офіційно зареєстрованих одиноких матерів. До кінця 2011 року – вже 576 тис. Самотні матері отримують державну допомогу на 640 тис. дітей.

Сума державної допомоги залежить від віку дитини і доходів мами. Допомогу в розмірі 50% прожиткового мінімуму отримують матері з низьким рівнем доходу. Всі інші – в розмірі 30% прожиткового мінімуму. В абсолютних цифрах це виглядає наступним чином: в кінці 2011 року на дітей до 6 років держава виплачувала від 260 грн. до 435 грн., на дітей 6-18 років – від 312 грн. до 521 грн.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.