Новини технологій. 30 січня. У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що дозволяє учасникам судового процесу бути присутніми в залі суду “віртуально”.

skype ipad
Нардеп пропонує використовувати Skype для судових засідань

Законопроект №9753 зареєстрований народним депутатом від БЮТ Валерієм Писаренком.

Згідно з текстом документа, господарський суд за своєю ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника процесу може винести постанову про їх участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Також зазначено, що використання в судовому засіданні технічних засобів і технологій повинне забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасники процесу повинні мати можливість чути і бачити хід судового засідання, задавати питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки.

Хід та результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.

У разі, якщо особа, яка подала клопотання про участь у режимі відеоконференції, з’явилася в зал судового засідання, така особа бере участь в судовому засіданні в загальному порядку.

У разі виникнення технічних проблем, суд зможе відкладати розгляд справ, крім випадків, коли судове засідання може відбутися без участі “віртуального” учасника процесу.

Як випливає з пояснювальної записки, на момент внесення проект не потребує додаткових витрат державного бюджету.

Кабміну пропонується у місячний термін з дня опублікування закону внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо виділення коштів для оснащення судових залів технічними засобами. У місцевих судах відеоконференцзв’язком повинно бути оснащено не менше двох залів на суд, в апеляційних – не менше чотирьох залів на кожен суд, у вищих спеціалізованих судах – не менше п’яти залів на суд, а також не менше п’яти залів на Верховний суд України.

За матеріалами ProIT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.