Новини здоров’я. 9 січня. Лікарі повернули до повноцінного життя хлопчика, який не міг ходити через розлади центральної нервової системи.

У хлопчика вставили батарейку

Для цього Роббі Оуенстоуну довелося вкласти два електроди в мозок і батарейку в тіло.

Через розлади нервової системи, відомі як дистонія, у віці трьох років у нього почав перериватися зв’язок мозку з м’язами, через що вони почали довільно скорочуватися. Хворі дистонією обмежено володіють своїм тілом, а самі прості рухи можуть заподіювати нестерпний біль.

Як розповів його батько Даг Оуенстоун, спочатку Роберт став задирати за голову праву руку. Коли батьки запитували, що з ним, він не міг пояснити.

Потім через дистонії у нього почала підвертається ступня, і він став постійно падати при ходьбі. Через кілька місяців він повністю втратив здатність ходити, самостійно їсти або одягатися. Сталося це на початку 2009 року.

Операція обіцяла бути ризикованою, і спочатку лікарі намагалися застосувати менш радикальні методи, наприклад, розслабити м’язи хлопчика за допомогою ін’єкцій ботокса. Однак їх виявилося занадто багато.

Єдиним виходом залишалася операція глибокої стимуляції мозку, в ході якої в мозок пацієнта імплантують електроди, які вловлюють імпульси, що посилаються мозком до м’язів. Інший електрод передає сигнал від імплантованих в живіт батарей до м’язів.

Операція Роббі тривала шість годин, її провели медики Evelina Children’s Hospital, і вона виявилася успішною.

Роббі вже може ходити і, як говорять його батьки, з кожним днем виглядає  краще.

“Він знову вчиться ходити, неймовірно спостерігати за цим. Він знову може писати, їсти. М’язи вчаться діяти правильно. Операція змінила його життя. Ми так ним пишаємося”, – каже мати Роберт Джейн.

Джерело newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.