Новини світу. 10 січня. Деякі види британських сонечок виявилися на грані зникнення через навалу одного виду азіатських сонечок, так званих “арлекінів” (Harmonia axyridis).

Сонечка пожерають своїх побратимів

Надзвичайно ненажерливі комахи через відсутність їжі почали нападати на своїх побратимів, пише газета The Independent. Страждають і люди – комахи зайняли нішу тарганів, масово селячись на зиму в будинках.

При цьому “арлекін” прекрасно співіснує з іншими видами цього жучка в природному середовищі їхнього перебування в північно-східній Азії. Оскільки ці сонечка з надзвичайною жадібністю поглинають попелиць й інших шкідників, їх вирішили завезти в Північну Америку і Європу. Це необачне рішення обернулося лихом. З’ївши все що можна, не побоюючись ворогів, голодні гості накинулися на своїх місцевих побратимів й інших корисних комах.

У Великобританії “арлекіни” уперше були помічені в графстві Ессекс в 2004 році й до теперішнього часу поширилися по всій країні. Уже тоді фахівці почали бити тривогу.

“Швидкість їхнього поширення перевищує всякі розумні межі”, – заявив представник Центра екології й гідрології Хелен Рой. Поки вчені уповають на паразитів, що відкладають яйця у звичайних сонечках, можливо, їх зможуть пристосувати до нових донорів. Крім того, існує проект зараження арлекінів кліщиком, що передається статевим шляхом і робить самок сонечок безплідними.

Джерело NEWSru.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.