Новини світу. 9 січня. З завтрашнього дня норвезький терорист Андерс Брейвік, від чиїх рук в липні минулого року загинули 77 людей, отримає дозвіл на побачення.

Брейвіку дозволять слухати радіо, дивитися телевізор і читати газети

Також йому дозволять слухати радіо, дивитися телевізор і читати газети.

Крім того, Брейвік, який перебуває зараз у блоці для особливо небезпечних злочинців тюрми “Іла”, отримає можливість спілкуватися з журналістами і давати інтерв’ю.

Згідно з правилами в’язниці “Іла”, розташованої недалеко від Осло, ув’язнені мають право на одне побачення на тиждень. Побачення Брейвіка проходитимуть під особливим контролем.

“Відвідини Брейвіка проходитимуть в кімнаті зі скляною перегородкою, в присутності наглядачів, або прослуховуватися з сусіднього приміщення. А самих відвідувачів очікує процедура ретельної перевірки, включаючи огляд за допомогою службових собак”, – розповів директор в’язниці Кнут Бьяркейт.

Адвокати Брейвіка заявили, що бажання побачитися з їхнім підопічним висловило велику кількість приватних осіб та представників ЗМІ. Сам Брейвік, який оголосив себе борцем з мультикультуралізмом і ісламізацією Європи, заявив, що він готовий давати інтерв’ю тільки, якщо вони  публікуватимуться без цензури.

Він хоче віддати перевагу журналістам з Великобританії, Франції та Німеччини, оскільки в цих країнах, на його думку, проживає найбільша кількість “людей з його мережі”, а також просто прихильників.

При цьому він зацікавлений не тільки в масових медіа. Брейвік висловив бажання дати інтерв’ю блогерам з культурно-консервативними поглядами.

Раніше глава Норвезької асоціації преси Пер Едгар Кокволд закликав норвезьких журналістів відмовитися від ідеї інтерв’ю з Брейвіком. “Потрібно мати моральну сліпоту, щоб не розуміти, яким ударом можуть бути такі інтерв’ю для родичів жертв терактів”, – сказав він.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.