Новини світу. 5 січня. Експерти визнали психічно здоровим Андерса Берінга Брейвіка, що взяв на себе відповідальність за подвійний теракт 22 липня, жертвами якого стали 77 осіб.

Брейвік не страждає на параноїдальну шизофренію

Експертна група у складі трьох норвезьких психологів і одного психіатра обстежила Брейвіка у в’язниці Іла, щоб встановити, яка терапія необхідна йому в тюремній лікарні, і не знайшла у норвезького терориста ознак психопатії або шизофренії.

Фахівці переконані, що злочинець не потребує медикаментозного лікування і немає небезпеки, що він може покінчити життя самогубством.

Результати медичного обстеження повністю суперечать попереднім висновкам судових психіатрів, згідно з яким Брейвік не може відповідати за вчинений ним злочин, оскільки страждає на параноїдальну шизофренію.

Адвокати, які беруть участь в судовому процесі, збираються представити до міського суду Осло клопотання про призначення нової психіатричної експертизи для Брейвіка. Сам терорист також вважає свій діагноз неправильним і хоче, щоб його обстежили психіатри з Японії, які вважаються визнаними авторитетами в своїй галузі.

За матеріалами Радио Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.