Новини світу. 12 січня. Норвезький терорист Андерс Брейвік відмовився брати участь в черговому допиті в поліції.

Брейвік не хоче давати показань

Причиною тому стало те, що поліція не виконала його вимогу про забезпечення доступу до комп’ютерних програм в камері.

“Між сторонами є розбіжності з приводу домовленості про доступ підслідного до комп’ютерних програм в камері. Зараз ми працюємо над цим питанням. Ніяких інших коментарів немає”, – сказав адвокат поліції Крістіан Хатлі.

Раніше Брейвіку надали комп’ютер для перегляду телевізійних серіалів. Єдина програма, якою він міг користуватися – текстовий редактор “Ворд“, з його допомогою він робить записи для слідства. Виходу в інтернет у Брейвіка немає, але його він і не вимагає. Телевізор і газети стали можливі для нього після зняття заборони на доступ до ЗМІ.

Його адвокат Турдом Юре розповів про причину, за якою його підзахисний відмовився брати участь у допиті: “Поліція повинна забезпечити Брейвіку доступ до працюючого комп’ютера з програмою “Ворд” протягом усього його перебування у в’язниці.

Він отримав це обладнання, проте поліція не хоче давати письмову гарантію, що воно залишиться у нього і в майбутньому. Вони сказали, що видадуть таке підтвердження, але поки не зробили цього. Тому Брейвік заявив, що почекає з допитами доти, доки не отримає підтвердження поліції”.

До цього Брейвік йшов на співпрацю зі слідством і брав участь в допитах, які проводилися в присутності одного з адвокатів. В результаті скоєного Брейвіком подвійного теракту 22 липня минулого року загинули 77 людей, постраждали більше 150.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.