Новини України. 6 січня. У порівнянні з 2010 роком показник порушень в 2011 році зменшився в деяких областях в середньому на 50%.

Ялинки вперше були з бирками, на яких знаходилася інформація про походження дерева

По всій Україні у передноворічний період було проведено 15 187 рейдів, знайдено незаконно зрубаних ялинок 4962 шт, порушниками було оплачено штрафів на 54 тис. грн., повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів.

«Багато в чому серйозне зменшення незаконних рубок ялин і сосен пов’язано тим, що цього року ялинкова продукція вперше була з бирками, на яких знаходилася інформація про походження дерева (відомості, з якого лісгоспу та лісництва воно було відпущено).

Це нововведення полегшило виявлення незаконно зрубаних дерев і відлякало багатьох браконьєрів від їх злочинного промислу. Крім того, посилена спільна робота лісової охорони і МВС і привела до такого високого результату цієї зими», – зазначив перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Ярослав Макарчук.

Цього року лісівники України підготували для продажу 734 340 біркованих сосен і ялин. Найактивнішими у їх продажу стали лісгоспи Полтавського, Волинського, Житомирського та Луганського обласних управлінь.

На 31 грудня 2011 року за продані сосни і ялини українські лісники виручили 32 млн. 473 тис. 199 грн., середня ціна новорічного дерева в лісгоспах склала 44 грн.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.