Новини науки. 4 січня. Новий світ земного типу Kepler-22b розташований в «зоні Золотоволоски» біля зірки, майже ідентичної Сонцю.

Система Kepler-22b

Зірка Kepler-22 розташована в 600 світлових роках від нас. Вона лише трохи легше Сонця, але належить до того ж спектрального класу G. Межі її житлової зони розташовані лише трохи ближче до світила, ніж в нашій системі.

Об’єкт Kepler-22b обертається в межах цього комфортного регіону, де на поверхні може існувати рідка вода. Один оборот навколо Kepler-22 планета робить за 289 днів, так що її рік не надто відрізняється від земного.

NASA називає новий світ найменшим з тих, що відкриті майже в середині житлової зони у зірки сонячного типу.

Діаметр Kepler-22b всього в 2,4 рази більше земного, так що умови на поверхні повинні бути більш-менш схожими. Але дослідники поки не можуть сказати, який склад планети: переважають на ній скельні породи, рідина або газ. Проте NASA вважає знахідку важливим кроком на шляху пошуку справжнього близнюка Землі. (До речі, нещодавно вчені склали рейтинги населеності відомих світів).

Примітний улов, як зрозуміло з назви планети, приніс телескоп Kepler, створений саме для пошуку небесних тіл земного типу.

До теперішнього моменту Kepler виявив вже 2326 кандидатів в екзопланети. Вони ще проходять додаткову перевірку за допомогою інших телескопів, як наземних, так і орбітальних.

З цієї пари тисяч – 207 досить близьких до Землі за розміром планет, 680 сверхземель, а ще 1181 “Нептун”, 203 “Юпітера” і 55 об’єктів більш великих і масивних, ніж Юпітер.

Серед цього значного списку, як уточнює NASA, цілих 48 планет розташовані в межах жилої зони біля своїх зірок. А з цих майже п’яти десятків кандидатів 10 світових відносяться до земного типу. Тобто вони, швидше за все, є скельні світи не набагато більше нашої планети.

Але з цієї ласою десятки поки підтверджена лише одна планета – та сама Kepler-22b. Вона стала першою для місії Kepler потенційно населеною знахідкою.

Джерело Мембрана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.