Новини світу. 30 січня. Опальний російський олігарх Борис Березовський виступив з черговим відкритим листом – цього разу на адресу кандидатів у президенти РФ.

Борис Березовський звернувся до кандидатів у президенти Росії

Він звернувся до Володимира Жириновського, Геннадія Зюганова, Сергія Миронова та Михайла Прохорова із закликом відмовитися від участі у виборах, щоб не стати “спільниками” Володимира Путіна, який намагається “узурпувати владу”.

Текст листа наводить Эхо Москвы.

“Два тижні тому я звернувся з відкритими листами до Патріарха Кирила і прем’єра Путіна з закликом і проектом мирної передачі влади народу, його обранцям.

Бездіяльність обох адресатів і триваюче шельмування громадян – свідоцтво прийнятого рішення: зберегти владу будь-якою ціною, і благословення на це рішення.

Тепер не допустити узурпацію влади в Росії можете лише ви.
Більше того, кожен з вас перед вибором – стати співучасником особливо тяжкого злочину або запобігти йому.

Я відсилаю вас до теми, яка вперше була позначена в 1998 р., коли постало питання про конституційний строк повноважень першого президента Росії Б. Єльцина (Ухвала Конституційного Суду РФ від 5 листопада 1998 р. № 134-О), і потім неодноразово піднімалася знов .

Третій президентський термін не допускає логіка Конституції, гарантом якої Путін збирається стати.
Двозначність інтерпретації широко відомої фрази «стратити не можна помилувати» не перевершує вольності в інтерпретації п.3 ст. 81 Конституції: «Одна і та ж особа не може обіймати посаду Президента Російської Федерації більше двох термінів підряд».

У першому випадку невизначеність знімається позначенням в тексті місця для коми.
У другому – пріоритетом духу Основного закону, що виключає узурпацію влади, над буквою – акцентуванням слова «більш», а не «підряд». Єдиний сенс включення п. 3 ст. 81 в Конституцію – виключити навіть теоретичну можливість узурпації влади. Тому два терміни – максимальний час відведений обраному громадянину РФ займати крісло Президента.

Ви не маєте права брати участі у виборах, оскільки один з учасників цієї спільної дії, Путін, з вашою допомогою здійснює особливо тяжкий злочин – узурпує владу (ст. 278 КК РФ).

Без вашої участі у виборах він не зможе вчинити цей злочин.
Ви – його подільники.

Таким чином, тільки відмова від участі у виборах в одній компанії з Путіним звільняє вас від кримінальної відповідальності, і одночасно не залишає Путіну шансу перемогти власний народ.

Я звертаюся до вас з відкритим листом, щоб його могли прочитати ваші виборці і у них не залишилося ні найменшого сумніву – ви їх дурите разом з Путіним, тому що берете участь в неконституційних виборах.

Стратити, не можна помилувати – неминучий вердикт громадян Росії Путіну і його подільникам”.

Борис Березовський,
Лондон, 29 січня 2012 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.